• +90 554 229 0101

Nasıl Çalışıyoruz ?

Son zamanlarda mikro-etkili pazarlama olarak bilinen yeni bir kavram sosyal medya sahnesine katıldı. Etkileyen pazarlama ile aynı kavramdır , ancak daha küçük ölçekte: Markalar, sponsorlu reklamlar yerine otantik, görsel yayınlara sahip ürünleri tanıtmak için sosyal medyada daha küçük takipleri olan bireylerle ortaklık kurar..

Markalar etkileyicilerle ortaklık kurduğunda, şirketler etkilenenlerin kitlesi arasında yerleşik güveni kullanabilirler. Tüketicilerin tanıdıkları ve güvendikleri birinden satın alma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle sözlü pazarlama veya sosyal kanıtı artırma gibi stratejiler söz konusu olduğunda etkileyiciler oldukça etkilidir. Markalar genellikle etkileyicileri, ürünlerini içeren içerik yayınlamak veya etkinliklerine sponsor olmak için etkileyecek ve etkilenenlerin geniş erişimini yakalayacaktır.

Bir düşünün: Instagram'da milyonlarca takipçisi olan bir ünlü ile ortaklık kurmuşsa, ünlü büyük havuzlarına ulaşabilir, ancak büyük bir kısmı moda ile ilgilenmeyebilir. Bunun yerine, giyim markası 100.000 takipçisi olan 10.000 moda blogcusu ile bağlantı kurduysa, daha küçük ama çok daha hedefli ve etkileşimli bir kitleye bağlanabilir. Mikro etkileyiciler genellikle milyonlarca takipçisi olan ünlülerden veya profillerden daha ekonomiktir

Mikro Influencer

Türkiye Listesi
Türkiyenin heryerinden influencerlar listemizde.
Mikro Influencer Nedir ?
Kendi kategorilerinin dışına çıkmayan, gerçekten bilgili ve o alanda tutkuya sahip, satın alınabilecek ürünler hakkında öneriler verdiğinde güvenilir kaynak olarak görülen kişilere mikro-influencer denir.
Hedef Kitle
Hedef kitlenize göre, doğru Influencer seçmelisiniz

Özel Kampanyalar

Etkileyici İçerik
Hedef kitleyi Instagram ya da İgt gibi platformlardan, link aracılığı ile başka bir siteye yönlendirmek zordur.Amacınız trafik çekmek ise, gerçekten teşvik edici içerikler üretmeniz gerekli
Samimiyet Olgusu
Daha az kitleye hitap eden micro-Influencer’lar samimiyetlerinden ötürü takipçilerin satın alma kararlarını etkileyebilirler. Önerdikleri bir ürün veya hizmete güven çok daha üst boyutlarda olacaktır.
İletişim Gücü
Micro-Influencer’ların takipçileriyle etkileşimleri daha fazladır. Çift yönlü iletişimleri daha kuvvetlidir.Tüketiciler akıllarındaki soruları sorduğunda geri dönüş alma ihtimalleri çok daha yüksektir. Bu durum takipçilerin hem Influencer’a hem de markaya sadakatini arttıracaktır.

Nasıl Çalışıyoruz ?

TANIŞMA

Yetkilimiz firmanızı tanımak ve konu hakkında bilgi almak için e-mail ,telefon veya video konferansla sizinle iletişime geçiyor.

STRATEJİK PLANLAMA

Markayı doğru konumlandırmak için reklam yayın planı tarih zaman ve mecra seçimi konusunda takvim hazırlayıp onayınıza sunuyoruz.

DOĞRU INFLUENCER TESPİTİ

Planlamaya göre; influencer listesi hazırlayıp size sunuyoruz. (Bu listede kanalların etkileşim oranını, trafiğini, hangi yaş grubu, cinsiyet ve ülke takipçi kitlesine sahip olduğunu görebiliyorsunuz.)

REKLAM VE KAMPANYA YÖNETİMİ

Ürün ve markanın hazır görsellerinin belirlenen tarih aralığında ve saatinde yayın planı takvimine uygun olarak influencere ulaşımını ekibimiz tarafından sağlanacaktır.

İÇERİK ÜRETİMİ VE YAYINLAMASI

Influencer ürün ile özgün içerik üretiyor, profesyonel çekimlerini tamamlıyor ve kanalında reklamınızı sizin geri dönüş ölçümlemenizi sağlayacak şekilde yapıyor.

ERİŞİM VE ETKİLEŞİM RAPORLAMA

Yayın sonrası ister günlük ister haftalık yapılan yayınların gösterim ve izlenme istatiklerini rapor halinde tarafınıza gönderiyoruz.

Teklif almak için lütfen mail gönderin  info@influencerturkiye.com